Виховна робота

 

Відступ першого рядка

Виховна робота в коледжі – невід’ємна частина навчально-виховного процесу. Головними її компонентами в навчальному закладі є: національно-патріотичне, превентивне, естетичне, екологічне, сімейно-родинне виховання, здоровий спосіб життя. Проблема виховання майбутніх фахівців на сьогоднішній день особливо актуальна, адже сучасне суспільство – це не лише новітні технології, а й духовне вдосконалення особистості, розвиток її моральних цінностей та естетичних почуттів. Тому, робота всього колективу коледжу спрямована саме на реалізацію проблеми виховання сучасної молодої людини, створення таких умов, які б забезпечували «можливість інтелектуального, морального, духовного, естетичного і фізичного розвитку особи, що сприяє формуванню знаючої, вмілої та вихованої особистості»

Основними завданнями виховної роботи є:

 • виховання в студентському колективі професійної майстерності, формування  активних навичок та заохочення до творчості;
 • формування світоглядного розвитку студентів;
 • утвердження поваги до принципів загальнолюдської моралі, справедливості, патріотизму, доброти, працелюбності, політичної поміркованості, інших доброчинностей;
 • виховання поваги до батьків, колег, культурно-історичних цінностей України, її державного і соціального  устрою, виховання дбайливого ставлення до навколишнього середовища;
 • захист студентської молоді від будь-яких форм фізичного та психічного  насильства, запобігання вживанню студентами алкоголю, наркотиків тощо.

Виховання студентів у навчальному закладі здійснюється на основі комплексного плану  виховної роботи, який охоплює як загальноколеджівські заходи, так і заходи, що проводяться кураторами академічних груп, районні, обласні, регіональні.

Всі виховні заходи проводяться згідно цього плану, який корегується в процесі діяльності, вносяться зміни та доповнення.

Основними формами виховної роботи, які розроблюються і реалізуються в коледжі є:

 • урочисті дійства – «День знань», «Посвята в студенти», «Випускні вечори»;
 • мистецькі конкурси – «Шукаємо таланти», творчі звіти відділень, «Студентська весна», «Софійські зорі», до Міжнародного дня студентів, районний творчий звіт «Родослів», «Осіннє золото» тощо;
 • конкурси кращі за професією, «Ярмарок вакансій», КВК серед випускних курсів, «Я і моя професія», «Брейн-ринг»;
 • екскурсії, виставки – участь, відвідування;
 • зустріч з цікавими людьми, майбутніми роботодавцями, (керівниками фірм, підприємств, аргохолдингів та ін.);
 • святкові заходи – до знаменних дат, свят, ювілеїв – концертні програми, «Капусники», літературно-музичні композиції  – «Уклін тобі, вчителю», «Березоворудський ярмарок», «Танці з викладачами», КВК «Дівочий квартал», «Я люблю Україну», «Містер Лицар», «Міс коледж», «Студент року», «Майстер шеф-по-Березоворудськи», «Берегиня – мати», «Все починається з любові», та ін.

 

Виховна година «Українська пісня – бездонна душа народу, його слава!»

Студенти коледжу – переможці і призери конкурсів і фестивалів обласного, регіонального рівнів: «Студент року», «Студентська весна», «Софійські зорі», «Родослів». 

Студентське самоврядування в коледжі представлене студентською радою гуртожитку та старостатом. На засідання студентського самоврядування виносяться питання успішності студентів, проведення 

різноманітних заходів, акцій, участь у заходах всеукраїнського, обласного, районного рівнів, поліпшення умов проживання в гуртожитку, участі студентів у фахових гуртках, гуртках за інтересами, яких у коледжі налічується більше десяти, спортивних секціях: волейболу, футболу, тенісу, легкої атлетики, баскетболу тощо. Студентське самоврядування опікується дітьми, позбавлених батьківського піклування, сиротами, з неблагополучних, неповних сімей, з обмеженими можливостями, залучаючи їх до активної громадської роботи, участі у гуртках, у студентському самоврядуванні. Наші студентські команди – переможці змагань республіканського, регіонального, обласного та інших рівнів з різних видів спорту. Вихователем та радою гуртожитку організовуються і проводяться тематичні, культурно-масові, превентивні, патріотичні заходи, акції, флешмоби, виставки, конкурси: «Я громадянин України», «Його величність хліб», «Пам’яті «Небесної сотні», «Революція гідності», «Я люблю право», «Відповідальність за злочин», «Моя земля – моя історія жива», «Батьківський день», тощо.

Важливою складовою є індивідуальна робота зі студентами,  яка допомагає їм краще пізнати себе, правильно оцінити ті чи інші свої дії, вчинки.

Вся виховна робота в коледжі спрямована на виховання національної свідомості, правової грамотності, моральних принципів, естетичних поглядів, фізичних якостей, художньо-естетичних смаків і творчих здібностей студентів.

Робота ради гуртожитку

 

Одним із підрозділів навчально-виховного процесу в коледжі є бібліотека навчального закладу, фонд якої налічує більше 60 тисяч примірників. Серед них – наукові праці, підручники, посібники, науково-популярна, художня література, періодичні фахові та інші видання.

В бібліотеці діють постійні виставки, виставки до знаменних дат та подій, проводяться виховні, тематичні заходи. При бібліотеці функціонує читальна зала на 80 чоловік, підключено Інтернет, працює школа юних екскурсоводів.

Осередком духовності молоді коледжу є Березоворудський народний історико-краєзнавчий музей – один з кращих серед аграрних закладів України, в якому зібрані матеріали з історії та сучасності навчального закладу, села. Він був створений у 1974 році на основі музейної кімнати Тараса Шевченка, яка знаходилася при бібліотеці закладу з 1961 року та кімнати історії села, яка діяла при місцевій школі, очолювана вчителькою історії Н.В.Стеценко. Нині музей очолює Гончар Валентина Василівна.

Під час об’єднання технікуму та радгоспу в один навчальний заклад – Березоворудський радгосп-технікум – музей розмістили в колишньому гостьовому флігелі садиби Закревських, де він знаходиться і досі.

З 1996 року музей носить звання «народний». А вже у 2000 році він занесений до путівника «Україна туристична» та включений до туристичного маршруту «По Шевченківських місцях».

Основу музею становлять 9 експозиційних розділів: історія створення села Березова Рудка, літературно-меморіальна кімната Т.Г.Шевченка, Березова Рудка в ХХ столітті, історія Березоворудського аграрного коледжу Полтавської державної аграрної академії, соціальний розвиток села, Березова Рудка в незалежній Україні, Кімната бойової слави воїнів с.Березова Рудка, літературно-меморіальна кімната поета-пісняра Д.О.Луценка, лауреати літературно-мистецької премії «Осіннє золото».

Музей відтворює історію Березової Рудки з часу її заснування у 1717 році гетьманом України Іваном Скоропадським і до наших днів. У 2017 році Березова Рудка відзначила своє 300-річчя.

Історії коледжу відведена окрема кімната музею, експозиція якої відтворює періоди його розвитку та створення. Коледж, змінюючи назви, кількість студентів та спеціальностей, які він готує, функціонує вже 90 років.

Добра традиція, що існує в коледжі майже із часу його заснування – це щорічні зворушливі зустрічі випускників, які відбуваються в останню неділю червня, в День Молоді, на Співочому полі Березоворудського парку.

Літературно-меморіальна кімната поета-пісняра, лауреата Національної премії ім.Т.Г.Шевченка, земляка березоворудчан Д.О.Луценка відкрита у 1991 році на честь 70-річчя з дня його народження. З цього ж року в Березовій Рудці, в другу суботу вересня, на Співочому полі проходить обласне літературно-мистецьке свято «Осіннє золото», а з 2001 року запроваджена літературно-мистецька премія «Осіннє золото» ім. Д.О.Луценка, яка вручається лауреатам на малій батьківщині поета – в Березовій Рудці.

Ініціатором заснування фестивалю «Осіннє золото» та організатором його проведення у перші десять років був директор Березоворудського радгоспу-технікуму, лауреат премії Д.Луценка 2009 року Олександр Володимирович Котенко. Тоді ж було облаштоване Співоче поле в центрі сторічного лісу, який належав тим самим поміщикам Закревським. Фестиваль задуманий як свято всієї Полтавщини, всієї України, всіх, хто шанує творчість Дмитра Луценка.

І цього року, 14 вересня, напередодні 90-річного ювілею Березоворудський аграрний коледж приймав численних гостей. На захід завітали Сергій Дмитрович Луценко – син поета, лауреати премії імені Дмитра Луценка різних років, колеги, друзі та шанувальники його творчості. Прибули сюди також і з віддалених сіл Пирятинщини, і з сусідніх районів Полтавщини, Київщини, Чернігівщини, їхали з Києва, Дніпропетровщини, Харківщини. Як водиться – з піснями й подарунками.

Як і завжди, свято розпочалося біля народного історико-краєзнавчого музею. Сергія Луценка привітали сільський голова Василь Позняк, директор Березоворудського аграрного коледжу ПДАА Василь Краснюк, відома поетеса Антонія Цвіт та інші поважні гості.

А потім дійство відбувалося на основній фестивальній сцені – Співочому полі. Прямуючи алеєю до Співочого поля гості зачаровувалися розкішною виставкою народних умільців з Вікторії, Сасинівки, Грабарівки, Давидівки, Нових Мартиновичів, Березової Рудки, Харківець, Олександрівки, Пирятина та Березоворудського аграрного коледжу – вишиті рушники, серветки, скатертини, вироби з бісеру, дерева, глини, ляльки-мотанки, квіткові композиції, картини місцевих художників. Тут же – виставка-продаж плодів своєї праці: мед натуральний – нектар лісових та лугових квітів, цвіту яблуневих садків, які належать Березоворудському аграрному коледжу, виставка-продаж багатьох сортів картоплі та овочів. Тож гості свята мали змогу продегустувати та придбати медову й іншу продукцію. Як і колись, на першому фестивальному святі, організованому Олександром Котенком, так і нині під керівництвом Василя Краснюка тут вирував малий Сорочинський ярмарок.

Кульмінацією свята стало відзначення лауреатів літературно-мистецької премії імені Дмитра Луценка «Осіннє золото». Цьогорічними лауреатами премії стали Наталія Шевченко – співачка, студентка Гадяцького коледжу культури і мистецтв імені І. П. Котляревського та народний аматорський вокальний ансамбль «Старости» Березоворудського аграрного коледжу ПДАА, звання дипломанта премії отримала поетеса Тетяна Домашенко.

Велелюдне зібрання привітали голова Пирятинської районної ради Сергій Пазюк, депутат Полтавської обласної ради Андрій Сімонов, голова Пирятинської районної державної адміністрації Олег Куча та один із перших організаторів свята Олександр Котенко. Син поета-пісняра, Сергій Луценко, подякував керівникам району та області, директору та педагогічним працівникам Березоворудського аграрного коледжу ПДАА, а також всім, хто допомагає у проведенні свята, зберігаючи пам’ять про творчість Дмитра Омеляновича та прославляючи українську пісню.

Кожен, хто хоч раз побував на фестивалі, може зрозуміти, з яких джерел народжувалися пісні Дмитра Луценка. У батьківській хаті в мальовничому селі Березова Рудка, у старовинному парку, де досі відлунюють кроки Тараса Шевченка, де сховався маєток панів Закревських, де золотом видзвонює парк пізньої осені, де розливається багатоголоссям його пісня, виконувана самодіяльними, заслуженими, народними колективами та артистами, котрі приїжджають на батьківщину поета-пісняра з близьких і далеких країв, – ось звідки невмируща пісня Д.Луценка «Осіннє золото».